среда, 17 июня 2020 г.

Емуся та її досягнення

Які ж перші звуки-слова нашої малечі номер 3? Ми дуже старались не пропустити і запам'ятати, а краще записати по місяцях.
1 - Абама (19.04.19 - 3 міс.)
2 - Ава (21.04.)
3 - Ма (22.04.)
4 - Ая (23.04)
5 - Агу, Бе (10.05.)
*  Та (4 міс.), Нене
*  Ма-ма - ам-ам (5 міс.)
* Баба, Тата (5 міс.)

Ще дуже прикольна фішечка, що виходить у Емілі - це "тукі-тукі" кулачками одне об одне. Чи то бабуся Аня навчила, чи як воно вийшло, та дуже всіх тішило, якраз ми жили на дачі, це ж було літо)))

Уже в рік мала 5 зубів (хоча перший виріс аж у 8 міс.)- 2 зверху та 3 знизу вліво.
Стояти без підтримки самостійно стала 17.01.20, і одразу пару кроків робила, але боязно дуже.
Єва з мамою якось почули "маню датать", що мама переклала як "не могу достать", бо якраз малеча кудись тягнулась зі свого стула-стола.

В 1,1 рік почала звати братика - "Ась", а ось сестричку якось складніше назвати. Щось вилітало на кшталт "Ей" чи "Ей-а", але в 1,2р. Емілі вирішила цю проблемку - почала звати Єву - "Еля", потім довго звала "Аля". Ну так, то так, хоч і не дуже схоже... 
Маму знаємо, що звати "Таля", трохи згодом і "Тана", бабусю "Аля"- "Ана", путає з Тана.
Вже вилізли в маленькому ротику ще 6й та 7й зубики (верхні лівий, правий)

Після року  любить їсти капусту квашену, буряк варений - це все називає "капуся". Також сало з часником просить намазати та грінки з часничком подобаються.

А в 1,3 рочки Мія вже значно розширила свій словарний запас.
"Мо", а потім і "моня" (молоко), "ба" (собака), "коть" (кіт), "коні", "коала". Гуляти - "лять", а прізвище "Бон" (як Євине). І Дусю зве "Дусь", і Ілону - "Льоня", і дядю "Коля". І вже все намагається повторити і сказати. Умнічка наша! Що по-своєму, а що і зрозуміло дуже.
Братика називає "Атен"-"Асен", на руки проситься - "ну кі", сідай - "дісь", печенька - "патана", а коли каже ні - "натс".
В 1,4 року сама  знімає слюнявчик-"защитку" , а іноді і одягає на шею. На сестричку сказала нарешті "Йева", на Сеню - "Асюся". А ще словечки такі каже:
* касата - красота, 
* дуля - дедуля, потім ще "кукуля" (так від бабулі Ані чула),
*мамаля, папаля, бабаля - мамуля, папуля і бабуля,
*драсьте - здраствуйте,
*самольот (дуже довге слово, над дачею часто літали),
*мацік - мальчик,
*капутік - компьютер.
На питання "Як справи? - відповідає сама якось запам'ятала - "намана" (нормально).

В 1,5 - всі  слова уже каже, а з цікавих і незвичних такі:
* севелаті - косолапий,
* гимика - клубника,
* балек - яблуко.


В1,6 років Мія 85см на зріст. Віршики любить доказувати - Муху-цокотуху з бабулею всі останні слова рядків знає і допомагає, Мішку Косолапого та інші.
Найцікавіші слова цього місящя:
*сипли - смотри, хоча "дивись" каже легко (і аж в 1,10 навчилась казати "смотри")
*табебус - тролейбус,
*пуляла  - испугалась.
Дуже смішний прикольчик вийшов з повтором фраз на іноземних мовах - манюня повторювала італійське "Ті амо", а потім вирішили і французькому навчити, та у відповідь на "скажи Je taime - вона випульнула - "жопень". Довго сміялись мама з Євою та папа, бо було це перед сном на ліжку.

З червня вже Емілія наша проситься в туалет, в труси не пісяє і не какає. та вдень ходить без підгузків. А вночі тільки одягаємо про всяк випадок, лише іноді мокрі. А ось з горшком - не дуже, більше їй до вподоби туалет, ну вдома - і хай би, а от на дачі він же вуличний і не в домі, це не зовсім зручно. Проситься "зуконі" (рюкзачком, що потім в 1,10 років стала називати "рачком"). І мама наматує по 40 метрів туди і назад, а іноді ж "ложная тревога"...



четверг, 31 января 2019 г.

Маленька зірочка

21.01.2019 року з'явилася в нашій родині 5та зірочка донечка Емілія. Точно як і з Євою в зимовий час не вийшли заплановані сімейні пологи через карантин. Хоч це і  трошки засмутило маму, та загалом все пройшло швидко і в нормі.
  Всі троє взяли татову групу крові ІІІ+, через неї і вийшов "конфлікт" і жовтяниця.
 Тому виписка точно як і з Арсенієм була із патології новонародених на Веретенівці, де ми пролежали ще 2 тижні з 25.01 по 4.02 через високий білірубін.

А одразу після виписки батько вирішив гуляти  хрестини - хрещеною я взяла Віку Вакал-Карпенко, а хрещеним обрали військового товариша Кобзаря Дмитра.


четверг, 8 ноября 2018 г.

Улюблена їжа Єви та Арсюши

 Все коротко і пріоритетно про їжу кожного. Дещо збігається (підкреслено).

Арсеній в 6,5 років:

1. Торт :)

2. Пельмені

3. Сосиски

4. Піцца

5. Відбивна

6. Макарони

7. Шоколадний батончик (молочний)



Єва у 8,5 років:

1. Деруни

2. Котлета

3. Відбивна

4. Піцца

5. Смажена картопля

6. Пельмені

7. Сосиски



літо 2018

А щодо фруктів та овочів у діток теж є свої вподобання. Але тут список майже повторюється в різній послідовності, за виключенням одного пункту (підкреслено індивідуальне).

Арсюшка (10 фруктів):

Банан - Кавун - Гранат - Вишня - Яблуко - Груша - Мандарин - Виноград - Полуниця - Ківі.

Євин списочок:

Диня - Ожина - Виноград - Яблуко - Гранат - Вишня - Полуниця - Груша - Мандарин - Ківі.

понедельник, 3 сентября 2018 г.

Ось і Арсюшка першокласник, ще й по програмі "Інтелект України"

З 2018 року всі школярики новоявлені будуть навчатися 12 рочків, по програмі Нова Українська Школа. А в нашому 1-А класі, як виявилось, ще і додатковий науково-педагогічний проект "Інтелект України". Ми то записувались до керівника Оксани Григорівни Олійник (по рекомендації Забари), а вийшло, що тепер будемо працювати 4 роки мінімум без підручників, а за журналами і прописами, що коштуватимуть по 240грн в місяць.
з дружбаном Олежкою

Сімейка Бонд (4+)
Тато наш одразу після першого дзвоника (3.09.18) помандрував на 3 місяці у відрядження в Святогірськ.

четверг, 12 июля 2018 г.

Вперше вся сім'я Бонд поїхала на море!!!!

Кирилівка у липні 2018:  Арсеній після рочку (Миколаївки), а Єва - після 3,3 років (Алушти) знову побачили море, тепер Азовське, може й запамятають тепер. У мами Тані розгар токсикозу, бо в пузіку намітився карапуз №3, а татко у відпустці відпочив з родиною. Зустрічали світанок майже кожного ранку, діти навчились пірнати та відірвались в міні-аквапарку на узбережжі, спробували самоси, хачапурі, пахлаву та інші смаколики, накупалися, виконали майже весь морський план.